Verslag Jaarprijs RG65 28 januari 2024 Biddinghuizen
Voor de eerste wedstrijd van dit jaar hebben we op een nieuwe locatie: de Bremerbaai op het Veluwemeer gevaren. Harry heeft zich afgelopen weken hard ingespannen voor deze geweldige plek en heeft voor vandaag ook alle organisatie op zich genomen.
De zeilers zelf waren vandaag per toerbeurt één voor één wedstrijdleider, en verzorgde de start, finish en het afroepen van eventuele overtredingen. Dit betekende dat diegene op dat moment zelf niet mee kon varen, en dit is in het eindresultaat gecompenseerd door middel van een extra schrapresultaat. Zo kon vandaag iedereen relaxed meevaren en werd de taak van wedstrijdleider verdeelt over de zeilers.
Het was vandaag ook een heerlijke zonnige zeildag met een 2-3 bft zuiderwind, en dit is wel weer echt een verademing na alle stormen en regen van afgelopen weken en maanden.
Het vaarwater aan de Bremerbaai lag mooi vrij in de wind en we hadden alle ruimte om een lange baan uit te leggen. De grote steiger steekt diep het vaarwater in, en aan het einde is een grote tribune gebouwd. Vanaf de tribune sta je zomaar een meter of 6 hoger, en dit geeft een goed overzicht van de wedstrijdbaan.
Het Strandpaviljoen Bremerbaai was vanaf 11:00 geopend voor de koffie en een heerlijke lunch tussen de middag.
Wat meteen opviel vanaf de 1e wedstrijd is dat het hele veld vandaag heel dicht op elkaar ligt, en iedereen erg aan elkaar gewaagd is. Chris ging erg goed met de Manta 21 en heeft daarmee vandaag veel 1e en 2e plekken behaald.
De einduitslag: Chris 1e, Harry 2e en Norbert 3e. Gefeliciteerd met het knappe resultaat.
Iedereen bedankt voor de schitterende zeildag en volgende maand op 11 februari 2024 varen we wederom hier voor de maandelijkse jaarprijs.

